Údaje MPSV ukazují, že program Antivirus významně přispěl k udržení míry nezaměstnanosti v přijatelných mezích a pomohl firmám překlenout období nejhorší krize. Z počátku program Antivirus pomáhal zejména v režimu A, tedy firmám se zaměstnanci v karanténě nebo těm se zavřenými provozovnami na základě vládních opatření.
S postupným rozvolňováním opatření začal nabývat na významu režim B, tedy pomoc firmám nepřímo zasaženým, např. skrze pokles odbytu nebo dodávek surovin. V posledních týdnech začal naopak růst význam režimu C.
Antiviru A+B do konce června využilo v České republice téměř 60 tisíc firem, ve kterých se podpořilo téměř 740 tisíc zaměstnanců. Z regionálního pohledu bylo nejvíce dohod uzavřeno s žadateli v Praze, kde byla uzavřena přibližně každá 4 dohoda. V Plzeňském kraji to bylo 2 275 firem a 36,5 tisíc zaměstnanců. Nejméně dohod bylo uzavřeno v Karlových Varech. Úspěšnost ÚP v uzavírání dohod s žadateli je dle Analýzy podpory v Programu Antivirus MPSV napříč všemi kraji srovnatelná.
Z pohledu odvětvové struktury rozdělení žadatelů odpovídá odlišným dopadům ochranných opatřeních na jednotlivá odvětví. Mezi tři odvětví s nejvíce žadateli patří na republikové úrovni odvětví velkoobchodu, maloobchodu a opravy aut, odvětví ubytování, stravování a pohostinství a zpracovatelský průmysl, ze kterých vzešlo plných 56 % žádostí. Stejně tomu bylo i v Plzeňském kraji, kde nejvíce žadatelů (16 %) působilo v odvětví Stravování a pohostinství a 12 % v odvětví Maloobchod, kromě motorových vozidel. V těchto odvětvích byl ovšem poměrně nízký poměr počtu podpořených zaměstnanců na zaměstnavatele.
Nejvíce zaměstnanců v Plzeňském kraji (9395) bylo podpořeno v sektoru Výroba motorových vozidel (kromě motocyklů), přívěsů a návěsů, kde byla také vyplacena nejvyšší podpora (178 mil. Kč), což představuje 27 % z celkové vyplacené podpory v kraji (662 mil. Kč).
MPSV aktuálně pracuje na finální podobě programu, který přinese systémové řešení podpory zaměstnanců nejen v době krize. Dle připraveného návrhu bude stát platit zaměstnancům firem, které budou muset částečně omezit provoz 60–80 % čisté mzdy v závislosti na aktivitě zaměstnance, a to po dobu nejvýše 9 měsíců.